מסעדת "Boutique ChefArt" נוסדה בשנת 2015 על ידי שף וקונדיטור מסנט פטרסבורג ובעלה.

קורסקובה אנסטסיה היא שפית מצליחה וצעירה, שף קונדיטור, מאסטר גילוף, סגן נשיא קולינרי של ברית הבישול הבינלאומית של סנט פטרסבורג (רוסיה).

בעל מקצוע בעל ניסיון של עשרים שנה בתחום המסעדנות. מאסטר של גילוף אמנות תאילנדית. היא הוכשרה על ידי מאסטר תאילנדי מהקטגוריה הגבוהה ביותר מתאילנד – Thimthieng Pinmanni. בקרה במולדת ה"גילוף" – תאילנד. שם למדה את אמנות הגילוף עם המאסטר שלה Pinmanni Thimthieng. ניסיון בגילוף תאילנדי – יותר מעשר שנים.

אנסטסיה עשתה התמחות בחו"ל – בבולגריה ובסרביה כיועצת שף למטבח האיטלקי והים תיכוני. העברנו מעל 25 סדנאות קולינריות, כולל ארגוני צדקה לשיפור רמת הבישול והכנסת טכנולוגיות חדשניות יותר בענף המסעדנות והמלונאות. פעמיים היא השתתפה בשיפוט הן ברוסיה והן בחו"ל בתערוכות קולינריות עילית. כרגע, הוא המומחה המוביל בגילוף ברוסיה.

אנסטסיה בחרה את המקצוע שלה לא במקרה, כי היא אוהבת לבשל. המומחה של החברה שלנו שולט במטבח הרוסי, האירופאי, האיטלקי, הים תיכוני, כמו גם המטבח המזרחי. ניסיון עצום בעבודה עם בתי מלון ומסעדות, אירועי חוצות שונים ותערוכות קולינריות מדברים על האווירובטיקה הגבוהה של החברה שלנו. עבורך, נוכל לבשל כל שולחן קינוחים לכל אירוע וחג, על פי רצונך וטעמך.

חברתנו מעבירה קורסים על יסודות הגילוף, מוצרים מבצק סוכר לקישוט עוגות ומאפים וכן על יסודות הכנת מאפים ועוגות מתוקים.